– Historie –

firmy Beas, a.s.

– Historie –

firmy Beas, a.s.

Akciová společnost BEAS byla založena 11. března 1991 v Hradci Králové, a to dvěma fyzickými a jednou právnickou osobou. V listopadu téhož roku společnost v rámci privatizace ve veřejné dražbě vydražila pekárnu Lično a tím se pekárenská výroba stala na následujících dvacet let hlavní činností.

  • V roce 1999 firma převzala cukrářskou výrobu v Letohradě a tím ještě doplnila sortiment tradičního českého pečiva o cukrářské výrobky.
  • V roce 2015 firma dokončila výstavbu nové pekárny „na zelené louce“ v Choustníkově Hradišti v oblasti Podkrkonoší. Pekárna je vybavena zcela novou nejmodernější technologií pro výrobu běžného pečiva, chleba a jemného pečiva.

V současné době v a. s. BEAS pracuje přes 280 zaměstnanců a svými pekařskými a cukrářskými výrobky zásobuje většinu území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Výrobky z řady DoDo (dopeč doma) nabízí prostřednictvím obchodních řetězců, ale i internetových obchodů zákazníkům z celé republiky. Jedná se o českou rodinnou firmu s více než 30letou historií. Společnost má rovněž pobočku v zahraničí a působí i v oblasti zemědělství, energetiky a realit.

Společnost BEAS, a.s. je členem Potravinářské komory České republiky, Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů a také Hospodářské komory. Mimo jiné spolupracujeme také s VŠCHT v Praze a SPŠ v Pardubicích.

Aktuálně

Dny chleba 2023

Dne 14. června 2023 uspořádal Svaz pekařů a cukrářů ČR již 29. ročník celorepublikové soutěže Dny chleba v pardubickém IDEONu. Celkem 124 soutěžních chlebů hodnotila porota složená z 22 certifikovaných komisařů. Letos se naší pekárně v Choustníkově Hradišti podařilo...

Test vánoček

Potravinářská komora ČR zorganizovala 20. října ve spolupráci s VŠCHT Praha test kvality vánoček. Předložené vzorky hodnotilo 11 zaškolených hodnotitelů a to v 18 sledovaných parametrech. Celkovým vítězem kategorie tukových vánoček se stala naše Vánočka s rozinkami...

Česká a Dětská chuťovka 2022

Ve 14. ročníku celostátní soutěže Česká chuťovka získaly toto ocenění Chléb Žitník (100 % žitné mouky) a vícezrnný Mrkvovodýňový chléb Cipísek z naší hradišťské pekárny. Z cukrářské výrobny v Letohradě vyhrály zákusky Pavlova s pařížskou šlehačkou a Mandarinková...